Samsun Musiki Cemiyeti: Solistler Geçidi Şükran Can “Neden Bilmem Bu İptila”

Solist Şükran Can hanımefendi, Beste ve güftesi Neveser Kökdeş’ın Nihavend makamındaki “Neden Bilmem Bu İptila” isimli eseri

15 Aralık 2019 Öğretmenler gününde Samsun, TSM Devlet korosu Öğretmenler Salonunda, 2. bölüm 4. sıralama da yerini alan ve Samsun Musiki Cemiyeti adına davet edilen Solist Şükran Can hanımefendi, Beste ve güftesi Neveser Kökdeş’ın Nihavend makamındaki “Neden Bilmem Bu İptila” isimli eserini başarıyla icra etmiştir. İndirme linki.

Video Linki:

Bu güzel eser ile ilgili YouTube Videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Samsun Musıki Cemiyeti 2018 yılı 39'uncu Vuslat' konserini verdi

Samsun Musıki Cemiyeti, 2018 yılı 'Vuslat' konserlerinin 39'uncusunu Canik Kültür Merkezi'nde verdi.
1970 yılından itibaren çalışmalarını aralıksız sürdüren Samsun Musıki Cemiyeti, Şef Mecalla Payaslı yönetiminde 'Vuslat' konserini verdi. 
Konserde beraber ve solo olarak 22 eser seslendirildi
Konser sonunda Şef Mecalla Payaslı ve koronun söylediği 'Çırpınırdı Karadeniz' eserinde, 
açılan bayraklar salonda duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Cemiyet Başkanı Şenay Sönmez, bir 'Vuslat' konserini daha başarı ile icra etmenin gururunu yaşadıklarını belirterek, ''
Bu konserin hazırlanmasında emeği geçen başta koro şefimiz Mücella Payaslı olmak üzere, koromuzu oluşturan saz ve ses sanatçılarımıza ve konseri izlemeye gelen misafirlerimize teşekkür ediyorum. 
Öte yandan kültür ve sanata katkı anlamında bizim her zaman yanımızda olan 
Canik Belediye Başkanımız Osman Genç ve Belediye Başkan Yardımcımız Alican Usta'ya ayrıca teşekkür ediyorum. '' dedi.
Konserimizi izleyen, çiçek gönderen ayrıca haber bültenlerinde yer veren basın ve yayın kuruluşlarına, (samsunkulishaber.comsamsunvehaber.com, kalemmedyahaber.com  ) ayrıca teşekkür ederiz.
Not: Cemiyet üyelerimiz veya izleyicilerden konser videolarını almak isteyenler; 0542 328 2893 Yüksel Güney cep telefonundan görüşerek temin edebilirler. "19,00'dan sonra ulaşabilirsiniz."

Yorumlar