Türkiye'de Yaz Saati Uygulamasına Geçildi mi?

Telefonlarınızı Kontrol Edin: Türkiye'de Yaz Saati Uygulamasına Geçildi mi?
28 Mart’ı 29 Mart’a bağlayan gece dünyanın birçok ülkesinde yaz saati uygulamasına geçildi. Yaz saati uygulaması kapsamında saatler bir saat ileri alındı. Peki, Türkiye’de durum ne? Ülkemizde zaten yaz saati uygulaması bulunuyor, ancak elektronik cihazların saatlerini 1 saat ileri aldıkları görülüyor.

Güneş ışığından daha fazla faydalanmak amacıyla dünyanın birçok ülkesinde kullanılan yaz ve kış saati uygulamaları birçok kişinin kafasının karışmasına sebep oluyor. Birçok ülkede kış aylarında gün ışığından daha fazla faydalanmak için saatler bir saat geri alınıyor. Yaz aylarına gelindiğindeyse yaz saati uygulaması kapsamında saatler tekrardan bir saat ileri alınıyor.
Peki, Türkiye’de saatler ileri alındı mı?28 Mart’ı 29 Mart’a bağlayan gece dünyanın birçok ülkesinde yaz saati uygulamasına geçildi ve saatler bir saat ileri alındı. Ülkemiz ise 2016 yılında sabit saat uygulamasına geçmişti ve saatlerin ileri geri…

Sevda Yolu İstanbul Özel Konseri

Samsun Musıki Cemiyeti, 29. Vuslat özel konseri
Samsun Musıki Cemiyeti, 29. Vuslat “Sevda Yolu İstanbul” özel konserini 18 Nisan 2014 tarihinde Şef Mücella PAYASLI idaresinde, saygıdeğer Samsun halkımıza sundu.
1928 yılında faaliyete başlamış olan, Samsun Musıki Cemiyeti, ilimizde musıki alanında faaliyet gösteren bir çok resmi oluşumun günümüze taşıdığı ve bu toplulukların devamı niteliğindeki yegane kurumdur. Samsun’da musıki denildiğinde ifadesini bulduğu sanat ve kültür hareketi, süre bakımından farklı zamanlarda ve farklı isimler altında faaliyet göstermiştir.
Samsun Musıki Cemiyeti, çok amaçlı salon olarak kullanılan Olgunlaşma Enstitüsünde 18 Nisan 2014 tarihinde Şef Mücella PAYASLI idaresinde verdiği konser çekim Dvd’sinin henüz hazır olmaması nedeni ile sitemizde yayınlayamadık. Konser çekim videoları hazır olduğunda YouTube da Samsun Musıki Cemiyet'ini Playlist  sıralı olarak izeleyebileceksiniz. 
Şu anda yüklü olan videoları bağlantı linkinden izleyebilirsiniz.
Youtube videolarını izleyemeyen arkadaşlarımız bilgisayarında verdiğim linke tıklayarak DNS ayarlarını çok basit şekilde kurup izlemeye başlayabilirler.
Konser kitapcığını tarayıcı yeni sekmede incelemek için buraya tıklayınız. Resimler otomatik 5 sn. de bir değişecektir.Ayrıca oklar yardımı ile sayfayı çevirebilirsiniz.
Not: Google Plus sayfalarda kırmızı renkli + işaretine tıklayarak beğeninizi belirtin.Sizden üyelik istenebilir. Mevcut msn hesap bilgileriniz veya yeni bir Google hesabı açarak Dünya ile buluşabilirsiniz.
Google Plus’a katılım hesabı nasıl açılır ? Bağlantıya tıklayarak inceleyin.
Kısa bir süre sonra yayınlayacağım Youtube videolarını izlemek için DNS ayarlarınızı yapmayı ihmal etmeyin.
Saygı ve Sevgilerimle
    Adnan Güney

Yorumlar