Samsun Musiki Cemiyeti: Solistler Geçidi Şükran Can “Neden Bilmem Bu İptila”

Solist Şükran Can hanımefendi, Beste ve güftesi Neveser Kökdeş’ın Nihavend makamındaki “Neden Bilmem Bu İptila” isimli eseri

15 Aralık 2019 Öğretmenler gününde Samsun, TSM Devlet korosu Öğretmenler Salonunda, 2. bölüm 4. sıralama da yerini alan ve Samsun Musiki Cemiyeti adına davet edilen Solist Şükran Can hanımefendi, Beste ve güftesi Neveser Kökdeş’ın Nihavend makamındaki “Neden Bilmem Bu İptila” isimli eserini başarıyla icra etmiştir. İndirme linki.

Video Linki:

Bu güzel eser ile ilgili YouTube Videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Google DNS Ayarları

DNS Ayarı ile tüm sitelere gir
Tarayıcınızda bakmak istediğiniz herhangi bir siteye girmek istiyorsunuz, ama site açılmıyor mu ? Farklı ülkelerde, uygulanan kısıtlamaları sizde mi yaşıyorsunuz ? Benimde tasvip etmediğim, ancak birçok ülke yönetimlerince bana göre saçma gelen kısıtlamalar mevcuttur. Bu konuya bazla girmeyeceğim. Hayatta tek yapacağınız şey, beğenmediğiniz yönetimi, her kim olursa olsun vereceğiniz bir oy ile değiştirmektir. Bunu yapamazsanız yaşam boyunca, ah, vah, fayda etmeyecektir. Hayat görüşüm yaşam tarzım, felsefem budur. Hemen konumuza girelim.
Google DNS’den bahsettim. Evet arkadaşlar, bilgisayarınızda sizde internete girişlerde sıkıntı çekiyorsanız ? Aşağıda anlattığım konuyu takip ederek çözüme ulaşabilirsiniz.
Aşağı yukarı tüm işletim sistemlerinde aynı olan ;
1. İnternet bağlantınıza tıklayın.
2. Bağlantı yazan kısımda → Sağ mausa tıklayın →  Durum yazısına tıklayın
(Bilgisayarınızda saatin yanındadır) Aşağıda resimde ki gibi  pencere açılır.

İnternet sağlayıcı bağlantısı
3. Durum yazısına tıkladıktan sonra → Özelleştir → İnternet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) yazan kısıma çift  tıklayın, yeni bir pencere açılacak.
İnternet sağlayıcı seçimi
4. Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan kısmını göreceksiniz sağ tarafdan seçin
DNS Rakamlarını girin
5. Resimde görüldüğü gibi,
Tercih edilen sunucu kısmına : 8.8.8.8 siz sadece 8 rakamını gireceksiniz.Noktalar orada mevcut hazır durumdadır.
Hemen altına, Diğer DNS Sunucusu : 8.8.4.4 rakamlarını giriş yapın, işlemi bitirmek için tamam tıklayın.

6. Tüm işlemlerimiz tamam tek bir işlem kaldı. Yaptığımız işlemi bilgisayarımıza okutmak. 3. Maddete anlattığım işlemi tekrar yaparak “Tanıla” sekmesine tıklayın.
Bilgisayarınız işlemi tarayacaktır.Yapılan işlemin tam uygulanması için bilgisayrınızı yeniden de başlatabilirsiniz.

8. Tüm işlemleri yaptığınızda Windows Ağ Tanılama işlemi size onay verecektir.Aşağıda onaylanmış görseli görülmektedir.Artık istediğiniz siteye giriş yapabilirsiniz.
Windows Ağ Tanılama

Yorumlar